Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

3 lipca 2020

Dla pacjenta - ważne informacje

Z dniem 15.06.2020 roku przywrócone zostaje świadczenie usług medycznych na terenie Przychodni – osobiście przyjmowani będą pacjenci PIERWSZORAZOWI, PILNI oraz WYMAGAJĄCY BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH, zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora WPZP i Procedurą Przyjmowania Pacjentów.

UWAGA! Nadal udzielane są TELEPORADY za pośrednictwem środków teleinformatycznych. Prosimy nie przychodzić samodzielnie do przychodni, specjalista będzie kontaktował się z Państwem. O terminie wizyty osobistej zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci oraz pracowników Przychodni prosimy, aby bezwzględnie stosować się do następujących zasad:

 1. Na teren przychodni wpuszczane są osoby BEZ OBJAWÓW INFEKCJI (dotyczy to zarówno pacjentów, osób towarzyszących oraz pracowników). Osoby z objawami choroby (gorączka, kaszel, katar) nie nie mogą przebywać na terenie poradni. Wizyta może odbyć się po minimum 14 dniach od ustąpienia objawów infekcji.
 2. Pacjenci, którzy mają wizytę w przychodni po raz pierwszy przychodzą nie wcześniej niż 10 min. przed umówioną godziną. Pacjenci posiadający kartotekę mogą przyjść 5 minut przed umówioną godziną.
 3. Na terenie poradni pacjent oraz osoba towarzysząca ma mierzoną temperaturę, dezynfekuje ręce, przeprowadzony zostaje również wywiad epidemiologiczny.
 4. Na terenie Poradni obowiązkowo należy zakrywać usta i nos (maseczka, przyłbica).
 5. Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są dzieci poniżej 4 roku życia oraz osoby niepełnosprawne.
 6. Ograniczamy do niezbędnego minimum osoby towarzyszące dziecku w diagnozie 1 dziecko/ 1 opiekun - wynika to z konieczności ograniczonej liczby osób przebywających w budynku. Osoby dorosłe, wymagające obecności opiekuna przychodzą z 1 osobą towarzyszącą.

Szanowni Państwo, przed wizytą dziecka specjalista skontaktuje się z Państwem w celu poinformowania o przygotowaniu się do wizyty. Dla zachowania bezpieczeństwa rodzic proszony jest o przyniesienie różnych zabawek dziecka, oraz kredek i ołówka.

14 maja 2020

Dla pacjenta - ważne informacje

Kserokopie historii choroby,  wszelkie zaświadczenia  wydawane są  pacjentom,  jego opiekunom prawnym  lub osobom upoważnionym przez pacjenta, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 52 370 23 00

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek  w godz. 12 - 14
piątek  w godz.   9 - 13

Lekarze, psycholodzy, logopedzi i psychoterapeuci udzielają  TELEPORAD.  Za brak aktualnego nr telefonu pacjenta przychodnia nie ponosi odpowiedzialności.

 

16 marca 2020

Wizyty w naszej przychodni - ważne informacje

Uwaga infekcja
W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19, ustala się co następuje:

 • wstrzymane są wizyty osobiste pacjentów w poradniach do odwołania,
 • pacjenci, którzy mają wyznaczone terminy na zastrzyk przychodzą do przychodni pod warunkiem, że nie wykazują objawów infekcji oraz nie mieli kontaktu z osobami z zagranicy,
 • lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci, logopedzi udzielać będą teleporad (telefon, Skype),
 • ten system teleporad umożliwi uzyskanie e-recepty, lekarz przez telefon poda pacjentowi kod dostępu,
 • w przypadku trudności z połączeniem telefonicznym do nas, proszę poczekać na telefon od naszych pracowników: lekarzy, psychologów, terapeutów czy logopedów,
 • wizyty domowe zostają odwołane,
 • nie wykonujemy badań EEG i EMG do odwołania,
 • w sytuacjach pilnych prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny:
  • Psychiatryczna Izba Przyjęć Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9,  85-094 Bydgoszcz,
   tel. 52 585 42 69 lub 52 585 42 55
  • lub
  • Centrum Medyczne Gizińscy, ul. Leśna 9, 85-676 Bydgoszcz, tel. 52 345 50 80
  • lub
  • 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką ul. Powstańców Warszawy 5,85-681 Bydgoszcz,
   Pomoc Psychologiczno-Psychiatryczna tel. 261 417 236 od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 - 12:00 
   https://www.10wsk.mil.pl/2020/03/17/pomoc-psychologiczno-psychiatryczna/ 

Pliki do pobrania