Dla pacjenta - ważne informacje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 lipca 2020

Z dniem 15.06.2020 roku przywrócone zostaje świadczenie usług medycznych na terenie Przychodni – osobiście przyjmowani będą pacjenci PIERWSZORAZOWI, PILNI oraz WYMAGAJĄCY BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH, zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora WPZP i Procedurą Przyjmowania Pacjentów.

UWAGA! Nadal udzielane są TELEPORADY za pośrednictwem środków teleinformatycznych. Prosimy nie przychodzić samodzielnie do przychodni, specjalista będzie kontaktował się z Państwem. O terminie wizyty osobistej zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci oraz pracowników Przychodni prosimy, aby bezwzględnie stosować się do następujących zasad:

  1. Na teren przychodni wpuszczane są osoby BEZ OBJAWÓW INFEKCJI (dotyczy to zarówno pacjentów, osób towarzyszących oraz pracowników). Osoby z objawami choroby (gorączka, kaszel, katar) nie nie mogą przebywać na terenie poradni. Wizyta może odbyć się po minimum 14 dniach od ustąpienia objawów infekcji.
  2. Pacjenci, którzy mają wizytę w przychodni po raz pierwszy przychodzą nie wcześniej niż 10 min. przed umówioną godziną. Pacjenci posiadający kartotekę mogą przyjść 5 minut przed umówioną godziną.
  3. Na terenie poradni pacjent oraz osoba towarzysząca ma mierzoną temperaturę, dezynfekuje ręce, przeprowadzony zostaje również wywiad epidemiologiczny.
  4. Na terenie Poradni obowiązkowo należy zakrywać usta i nos (maseczka, przyłbica).
  5. Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są dzieci poniżej 4 roku życia oraz osoby niepełnosprawne.
  6. Ograniczamy do niezbędnego minimum osoby towarzyszące dziecku w diagnozie 1 dziecko/ 1 opiekun - wynika to z konieczności ograniczonej liczby osób przebywających w budynku. Osoby dorosłe, wymagające obecności opiekuna przychodzą z 1 osobą towarzyszącą.

Szanowni Państwo, przed wizytą dziecka specjalista skontaktuje się z Państwem w celu poinformowania o przygotowaniu się do wizyty. Dla zachowania bezpieczeństwa rodzic proszony jest o przyniesienie różnych zabawek dziecka, oraz kredek i ołówka.